LETÁK KE STAŽENÍ

Díky postupnému uvolňování omezení spojených s koronavirovou pandemií se snažíme většinu níže připravovaných akcí uskutečnit postupně, podle možností našich partnerů. O nových termínech Vás budeme informovat. Pokud se některou akci nepodaří uspořádat v tomto roce, určitě Vám ji nabídneme v tom následujícím.
                                                                                   Vaše  WATSU a WATSU Czech

 

Vyjádření k situaci a pozdravy od wedení WABA (Mezinárodní asociace vodních terapií)

 

 

Mezinárodní  Watsu® týden 2020                                

Po velkém úspěchu v loňském roce se i letos připojujeme k Mezinárodnímu týdnu Watsu®

Přes dlouhou historii Watsu® to bylo v roce 2019 poprvé, kdy se tato akce konala ve velkém počtu zemí a měst současně. Po celém světě se zapojilo mnoho terapeutů i klientů. Celá akce měla veliký úspěch, zvedla se obrovská vlna spolupráce a proto jsme se rozhodli pokračovat a udělat z  World  Watsu® Week tradici a opět od 22.3.-28.3. 2020 uspořádat  II.ročník

Mezinárodní Watsu® týden

- Celosvětová událost s cílem zdarma představit obecně vodní terapie a jejich celostní
přínos a vliv na člověka
- Otevřená akce pro širokou laickou i odbornou veřejnost
- Akce, kde se osobně seznámíte se světem vodních terapií

Po celý tento týden můžete na několika místech navštívit ukázky techniky Watsu®, workshopy, přednášky a další akce, kde se nás můžete zeptat na to, co vás zajímá, vyzkoušet nové věci nebo se jen podívat.

Watsu® - technika s více než 30-ti letou historií. Vychází ze Shiatsu, ale je prováděna v teplé vodě, kdy klient leží na hladině a relaxuje, terapeut jeho tělo protahuje, masíruje, uvolňuje. Dochází ke stavu hluboké relaxace na fyzické i psychické úrovni. Watsu® je určeno pro všechny  věkové kategorie, sportovce, těhotné, handicapované nebo přetížené jedince. (s sebou potřebujete plavky, ručník, mýdlo)

Watsu® Round – workshop, kde si vyzkoušíte Watsu® sami jako „dávající“ i jako „přijímající“. Pracuje se ve trojicích, můžete přijít s přáteli nebo s rodinou. Pochopíte základní principy této ojedinělé techniky. (s sebou potřebujete plavky, ručník, mýdlo)

Tantsu – technika prováděná v pohodlném oblečení, využívající tlaku, tahu a masáže. Na workshopu si opět můžete ve dvojicích vyzkoušet roli „přijímacího“ i „dávajícího“. Tantsu vzniklo jako varianta Watsu® pro ty, kteří nemohou využít výhody vodního prostředí. (s sebou potřebujete pohodlné oblečení případně vlastní polštářek)

Program:

22.3.2020 neděle

 9:00 – 17:00  půlhodinové zkušební terapie Watsu®
17:30 – 19:30 Watsu® Round
Během celého dne projekce dokumentů a filmů s tématem vody
 Místo konání: BC Šikulka, Rudolfovská 634, 37001 České Budějovice (www.sikulka.com)

24.3.2020 úterý                  

14:00 – 16:00   audiovizuální přednáška o přínosu vodních terapií ve zdravotnictví + praktický workshop vodní terapie Watsu® se zapojením některých pracovníků nemocnice
Místo konání: Nemocnice České Budějovice, a.s. - rehabilitační bazén

25.3.2020 středa

17:00 – 19:00   audiovizuální přednáška o vodní terapii Watsu® a workshop relaxační techniky na suchu Tantsu
Místo konání: Jihočeská univerzita, Zdravotně sociální fakulta, budova Vltava (Uran), J.Boreckého 1167/27, Centrum fyzioterapie – tělocvična a sál „A“

27.3.2020  pátek

19:00 – 21:00  audiovizuální přednáška o vodní terapii Watsu® a workshop relaxační techniky na suchu Tantsu
Místo konání: Jóga na Zátiší, E.Beneše 74, České Budějovice – Suché VrbnéVe spoluprácis Mgr. Anetou Bicanovou www.harmoniel.cz, www.joganazatisi.cz)

V případě zájmu o výše uvedené akce si rezervujte termín na telefonních číslech: 737 340 460 (Hanka Hudečková), 777 109 692 (Zdenka Jášová) nebo na mailu: Info@watsu-czech.cz

Akci pořádá WATSU Czech s.r.o.,ve spolupráci s Nemocnice České Budějovice, a.s. (www.nemcb.cz) a se Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (www.zsf.jcu.cz) pod záštitou mezinárodní asociace vodních terapií WABA (www.watsu.com) a World Watsu Week  (www.worldwatsuweek.com)