OBA a další terapie

OBA

Ocean Bodywork Aqua

Dříve nazýváno jako „Oceanic Aqua Balancing“, je druh práce s tělem v teplé vodě, která vznikla asi před dvaceti lety.

Zakladateli jsou Kaya Femerling a Nirvano Martina Schulz. Terapie se provádí převážně pod vodou za použití nosního skřipce. Jedná se o kombinaci prvků lehkých pohybů, protahování, masáže, spojení s dechem a jeho oživení s energetickou prací.

OBA se ideálně kombinuje s technikou Watsu®, tuto techniku rozšiřuje a obohacuje, dá se však používat i samostatně. Dává vám zažít svobodu, rozsah a prostor vodního tance, splynutí s vodou i s vlastní duší.

OBA má i vlastní relaxační části na hladině, z nichž nejvyužívanější je práce s klientem na polštářku a nudli. 

Technika OBA je velice oblíbená a jako terapeuté a lektoři ji s oblibou dáváme, přijímáme i učíme ☺

Pro OBA je zaveden i vlastní registr terapeutů a lektorů ….více zde (www.oceanicbodywork.com)

 

Další techniky vodních terapií, se kterými se můžete setkat:

WATA

Vodní tanec byl vyvinut Arjana Brunschwiler a Aman Schröter v roce 1987. Jedná se o dynamickou pohybovou terapii prováděnou nad vodou i pod vodou. Klient používá nosní skřipec a je přiváděn do stavu bez tíže, do třetí dimenze podvodního světa. Pohyby delfína nebo hada, jako je natahování, protahování a ohýbání neuvolňují jen na fyzikální úrovni, ale vpouští nás do hlubších úrovní a zkušeností s relaxací a meditací. Podobně jako u OBA, čas a prostor ztrácí svůj význam. Život a bytí začne proudit. Vodní tanec nám do jedné ruky vkládá silný terapeutický nástroj a do druhé ruky nám vkládá formu v podobě energetické práce s tělem. Hra, oddanost, volné splývání a harmonie, to vše v kombinaci s teplou vodou. Tahy pod vodou měřeny dýcháním klienta. Při masážích jsou pohyby podobné pohyby jako u Aikida.

Healingdance

Kolem roku 1994 tuto formu terapie založil Alexander Georgeakopoulos, tanečník ze spojených států, jakožto jednu z částí Watsu, Trager Work, Water Dance a čistých pohybů. Od roku 1999 s ním začala úzce spolupracovat Inika Sati Spence, aby společně definovali tuto odlišnou techniku. Tato technika slučuje svobodu, rozsah a prostor vodního tance s bezpečím a podporou Watsu.

JAHARA

Název vznikl podle zakladatele pocházejícího z Brazílie, Maria Jahary. Mario Jahary svou techniku prvně představil skupině aqua terapeutů v květnu roku 1996 v Californii. Technika obsahuje jemné pohyby uvolňující páteř.

Dolphindance

Vyvinuto na Hawaii, Italkou Lilia Cangemi.

Jedná se o mnohotvárné vodní a podvodní experimenty. Delfíní tanec předkládá vodní práci s tělem (aquaticbodywork) ve své znásobené podobě a to včetně pasivního přijímání, interactivity a v podobě alternativních setkávání. Intenzivní účast na workshopech se ve své podstatě stává léčivou formou. Delfíní tanec vychází ze skupinové zkušenosti v teplé vodě a stává se pomůckou pro vodní umělce.

Liquidflow

Se zrodil v roce 2004, v Aurovillu, v Indii. Vytvořili jej Dariya a Daniel. Z lásky a potřeby se sdílením a šířením povědomí o zázračných vlastnostech Indie.