Mezinárodní konference vodních terapeutů v Třeboni 2017

Ve dnech 1. - 3. 10. 2017 se konala v České republice v lázeňském městě Třeboň mezinárodní konference vodních terapeutů pod názvem „VYUŽITÍ VODNÍCH TERAPIÍ V REHABILITACI, SPORTU, TĚHOTENSTVÍ A PSYCHOLOGII“. V České republice se jednalo o historicky první konferenci tohoto druhu.
Akci jsme pořádali pod spolkem Sdružení vodních terapeutů za pomoci všech členů spolku, našich rodin i přátel. Toto setkání bylo velice úspěšné a sklidilo kladné hodnocení nejen od návštěvníků z České republiky, ale také od zahraničních účastníků a přednášejících. Věříme, že konference byla přínosem pro odbornou i laickou veřejnost a především pomohla dostat Watsu® a ostatní vodní terapie více do povědomí.
Tiskovou zprávu z této konference si můžete přečíst  ZDE…

 

World Watsu® Week – Mezinárodní týden Watsu®

V roce 2019 jsme uspořádali první ročník Mezinárodního týdne Watsu®, který měl veliký ohlas nejen v České republice, ale i po celém světě. Proto jsme se rozhodli udělat z této akce pravidelnou osvětu, určenou každému, kdo se chce dozvědět více o Watsu® a ostatních vodních terapiích. Jsme součástí mezinárodního týmu, který se stará o celosvětovou propagaci a koordinaci a zároveň se snažíme o přípravu akcí pro Českou republiku. Rádi bychom každý rok nabídli zájemcům něco nového, případně mezi nimi našli nové spolupracovníky. Vzhledem k tomu, že se informace k WWW častěji aktualizují, můžete se podívat na samostatnou stránku … World Watsu® Week.

                                                                                                                                        

 

Spolupráce se Zdravotně sociální fakultou v Č.Budějovicích, Nemocnicí a.s.   

Č. Budějovice a Střední zdravotnickou školou.

Od roku 2015 pořádáme pravidelně ukázky Watsu® v rehabilitačním bazénu nemocnice v Českých Budějovicích, určené pro studenty oboru fyzioterapie na Jihočeské fakultě i pro zaměstnance rehabilitačního oddělení. Rádi bychom tímto tuto techniku přiblížili odborníkům ze zdravotnictví a obohatili tak možnosti nás všech. Začínáme díky tomu navazovat spolupráci, která by mohla být přínosem především pro naše klienty. Postupně jsme stejnou spolupráci navázali i se Střední zdravotnickou školou pro obor masér.  Podporujeme studenty při Bakalářské práci s tématy vodních  terapií.

 

Vývoj pomůcek pro vodní terapie

Od počátku, kdy jsme se začali věnovat Watsu®, jsme věděli, že chceme nabídnout klientům kvalitní služby a k tomu patřil i výběr kvalitních pomůcek. V roce 2013 k nám občas zahraniční lektoři dovezli plováky, které jsme pro naši práci potřebovali, ale stále jich nebyl dostatek, nebylo moc možností na výběr velikosti, pohodlí pro klienty i pro nás při manipulaci s nimi. Pomáhali jsme si různými nadlehčovacími pomůckami pro děti… Nakonec jsme se rozhodli vyvinout vlastní plováky (floaty), které nám budou vyhovovat a budou spolehlivé. Od roku 2015 máme sadu plováků a prodáváme je vodním terapeutům do celého světa. Ze čtyř velikostí barevně odlišených najdeme vždy tu ideální kombinaci pro každého klienta.
Nyní máme jako novinku nadlehčovací polštářek do vody a máme z něj velkou radost. Doufáme, že jeho vlastnosti i vzhled oceníte.

Naše pomůcky a další doplňky pro vodní terapie si můžete objednat v našem e-shopu…